Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na uroczyste przekazanie samochodu dla OSP Kłyżów

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W imieniu Wójta Gminy Pysznica Tadeusza Bąka i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłyżowie, serdecznie zapraszamy do udziału, w dniu 13 października 2018 r., w uroczystości związanej z obchodami 90. rocznicy utworzenia OSP w Kłyżowie. Uroczystość rozpocznie się mszą święta o godzinie 13:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana Kolbe w Kłyżowie. Po mszy świętej, na parkingu przed Domem Strażaka, nastąpi poświęcenie samochodu strażackiego i oficjalne przekazanie go strażakom z OSP w Kłyżowie przez władze gminne. Na zaproszenie strażaków i władz gminy w uroczystości udział wezmą m.in. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, parlamentarzyści i Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny. Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłyżowie był możliwy dzięki zaangażowaniu władz gminnych oraz poparciu parlamentarzystów. Środki na jego zakup pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości – 500 000,00 zł, wsparcia starosty stalowowolskiego – 50 000,00 zł oraz środków własnych gminy. Tekst: Paulina Mierzwa

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=11387
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola