Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego "Szkolne eksperymentowanie w Gminie Pysznica"

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
  Tytuł projektu: „Szkolne eksperymentowanie w Gminie Pysznica”. Wartość projektu: 915’281,78 zł Wkład własny: 47’470,00 zł Kwota dofinansowania: 867’811,78 zł w tym: 777’989,51 zł ze środków UE 89’822,27 zł ze środków budżetu Państwa Czas realizacji: 01.09.2018 – 31.12.2019 Celami projektu jest: – zwiększenie kompetencji kluczowych u 408 uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz TIK, – podniesienie kompetencji u 77 nauczycieli w zakresie wykorzystania TIK, – podniesienie kompetencji kluczowych u 10 nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w zakresie nauczania metodą eksperymentu, z czterech szkół podstawowych na terenie Gminy Pysznica. Projekt realizowany jest przez Gminę Pysznica, ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Działanie 9.2: Poprawa jakości kształcenia ogólnego Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Pysznica. W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania i uzyskane efekty: 1) doposażenie pracowni przedmiotowych we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Gminy Pysznica (pracownie: biologiczna, geograficzna, fizyczna, chemiczna i TIK), 2) szkolenia nauczycieli we wszystkich szkołach podstawowych w zakresie: – wykorzystania technologii komputerowych na zajęciach przedmiotowych z uczniami, – nauczania „Metodą eksperymentu w dydaktyce”, – przeprowadzania eksperymentów z dziedziny przedmiotów przyrodniczych „Fizyka wokół nas”, w ramach korelacji międzyprzedmiotowych, 3) realizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów we wszystkich szkołach podstawowych.

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10997
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola