Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja o II sesji Rady Gminy Pysznica

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek 19 listopada 2018 r. odbyła się II sesja Rady Gminy Pysznica w kadencji 2018-2023. Na sesji radni wybrali skład stałych komisji rady: Komisji rewizyjnej, Komisji budżetu, rozwoju społeczno-gospodarczego i oświaty, oraz Komisji ochrony środowiska, rolnictwa, bezpieczeństwa i planowania przestrzennego. W skład Komisji rewizyjnej weszli radni: Krzysztof Haliniak – Przewodniczący, Rafał Tofil, Andrzej Szawara. W skład Komisji budżetu, rozwoju społeczno-gospodarczego i oświaty weszli radni: Rafał Tofil – Przewodniczący, Karolina Bąk, Marek Bis, Zygmunt Cholewiński, Janusz Gajda, Krzysztof Haliniak, Aleksandra Kuziora. W skład Komisji ochrony środowiska, rolnictwa, bezpieczeństwa i planowania przestrzennego weszli radni: Andrzej Szawara – Przewodniczący, Jacek Dybka, Kamil Kuśmider, Tomasz Oprych, Zenon Sagan, Artur Trzuskot. Zgodnie z porządkiem obrad radni podjęli uchwały o zmianach w budżecie gminy na 2018 rok, ustalili wynagrodzenie wójta gminy Pysznica, przyjęli Program współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok i w związku ze zmianą na stanowisku wójta zmienili reprezentanta gminy Pysznica w stowarzyszeniu „Lasowiacka Grupa Działania”. W trakcie sesji głos zabrał m. in. Pan Janusz Sudoł Powiatowy Lekarz Weterynarii, zwracając uwagę na zagrożenia dla zwierząt hodowlanych w związku z chorobą ASF, która dotarła już do granic powiatu stalowowolskiego. Tekst: Krzysztof Skrzypek, zdjęcia: Witold Pietroniec

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=12035
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola