Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki Powiatu Stalowowolskiego odbyły się w Pysznicy

Data publikacji: 2018-08-20, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
19 sierpnia 2018 r. w Pysznicy mieszkańcy powiatu stalowowolskiego obchodzili doroczne Święto Plonów. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym w Pysznicy, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Michał Grochowina z Sandomierza.   Następnie w barwnym korowodzie, grupy wieńcowe, przedstawiciele władz powiatu i gminy oraz zaproszeni goście prowadzeni przez orkiestrę dętą Miejskiego Domu Kultury ze Stalowej Woli na czele z kapelmistrzem Mieczysławem Paruchem, przeszli na teren Centrum Sportowo-Rekreacyjnego i Kulturalnego.   Wszystkich zebranych powitali Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica i Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski. Następnie Starostowie Dożynek: Bożena Molawka oraz Janusz Bąk przekazali symboliczne dary oraz bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów, a przedstawiciele władz powiatowych i gminnych z koszami pokrojonego chleba wyszli częstować wszystkich zebranych. W tym czasie przed zebranymi wystąpiła orkiestra dęta z MDK w Stalowej Woli.   Kolejnym punktem programu było wręczenie odznaczeń i wyróżnień rolnikom z terenu powiatu stalowowolskiego, nagrody w konkursie KRUS  „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” oraz nagrody Sołtys Roku 2018.   Prezentacja grup wieńcowych uczestniczących w dożynkach powiatu stalowowolskiego przybliżyła wszystkim, jak powstają takie wieńce i ile trudu kosztuje ich przygotowanie.   Widowisko obrzędowe pt. „Żniwne wołanie” w wykonaniu zespołów z Domu Kultury w Pysznicy podczas którego zaprezentowały się: Zespół Śpiewaczy „Pyszniczanie”, Zespół Ludowy „Jastkowianie”, oraz Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie”. Wystąpił również zespół Tańca „KIK” z Domu Kultury w Pysznicy – grupa ta ma na swoim koncie liczne sukcesy i osiągnięcia, występuje na scenach w kraju i za granicą.     Gwiazdą tegorocznych dożynek był zespół „ANDRE”, znany z takich hitów jak „Ale Ale Aleksandra” czy „Kasiu Kasieńko”. Na końcu odbył się festyn dożynkowy z zespołem „Masters”. Więcej zdjęć na portalu naszczas24.pl [zobacz]

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10696
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola