Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Betlejemskie Światełko Pokoju w Pysznicy

Data publikacji: 2018-12-27, Data modyfikacji: 2018-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzięki inicjatywie pysznickiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Boanerges”, w Urzędzie Gminy w Pysznicy przyjęto Betlejemskie Światełko Pokoju. Światełko z dalekiego Betlejem przywieźli skauci austriaccy, którzy podali je skautom ze Słowacji, a oni przekazali je harcerzom z Polski. Pysznicka WDH„Boanerges” każdego roku bierze udział w zlocie harcerskim organizowanym przez skautów słowackich i Związek Harcerstwa Polskiego. W tym roku zlot odbył się w dniach 14-16 grudnia w słowackiej miejscowości Svit. W Urzędzie Gminy przedstawicieli harcerzy wraz z ks. Damianem Stalą powitał Wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz wraz z pracownikami. były życzenia i wspólne śpiewanie kolędy. Dzięki aktywności pysznickich harcerzy mieszkańcy Pysznicy i okolic mogli włączyć się w propagowanie tej ciekawej, związanej z tradycją bożonarodzeniową inicjatywy. Tekst i zdjęcia: Beata Biały na podstawie informacji ks. Damiana Stali

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=12161
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola