Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote, diamentowe i kamienne gody par małżeńskich z terenu gminy Pysznica

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
11 października 2018 r. w sali Domu Kultury w Pysznicy odbyła się szczególna uroczystość. Na zaproszenie Tadeusza Bąka – Wójta Gminy Pysznica – 10 par małżeńskich wzięło udział w świętowaniu jubileuszu 50 –lecia, 60-lecia i 70-lecia pożycia małżeńskiego. Zebranych powitała Izabela Kowalik – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, po czym wójt Tadeusz Bąk wraz z Józefem Gorczycą Przewodniczącym Rady Gminy Pysznica złożyli jubilatom serdeczne życzenia. Następnie wójt gminy przystąpił do dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – polskim cywilnym odznaczeniem państwowym nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom polskim. Otrzymały je pary, które świętowały w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe dyplomy i kwiaty, które wręczał przewodniczący Gorczyca. Po części oficjalnej, dla szanownych jubilatów, wystąpił Zespół Pieśni „Pyszniczanie” oraz Zespół Obrzędowy „Jastkowianie”. Nie zabrakło również toastów oraz upominków. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: 1. Aleksandra i Lech Baran 2. Janina i Stanisław Bąk 3. Stanisława i Józef Byczyńscy 4. Franciszka i Eugeniusz Drelich 5. Krystyna i Józef Gorczyca 6. Franciszka i Edward Kaczkowscy 7. Maria i Józef Kapuścińscy 8. Mieczysława i Tadeusz Kołpa 9. Genowefa i Tadeusz Krasoń 10. Aniela i Henryk Kuziora 11. Maria i Zenon Madej 12. Zofia i Władysław Mudy 13. Anna i Leon Powęska 14. Maria i Julian Rainer 15. Emilia i Edward Rak 16. Władysława i Antoni Sobiło 17. Maria i Jan Sobiło 18. Anna i Eugeniusz Sojeccy 19. Kazimiera i Józef Turek 20. Stanisława i Stanisław Warchoł 21. Stanisława i Edward Wójtowicz Diamentowe gody świętują w tym roku: 1. Anna i Władysław Janowscy 2. Emilia i Jan Kuziora 3. Rozalia i Edward Portka 4. Leonarda i Andrzej Sarzyniak Państwo Aniela i Jan Kuziora świętują w tym roku kamienne gody – jubileusz 70-lecia pożycia małżeńskiego. Tekst i zdjęcia: Paulina Mierzwa

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=11492
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola