Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zaproszenie na uroczystość w Kochanach

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Serdecznie zapraszamy do udziału 30 września 2018 r. w uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości podczas której nastąpi odsłonięcie kamieni pamięci w Dębowcu i Kochanach (gm. Pysznica). Uroczystość ta jest połączona z obchodami 76. rocznicy pacyfikacji wsi Kochany. Program: 11.50 – Zbiórka przed cmentarzem w Kochanach 12.00 – Wyjazd w kierunku Dębowca 12.30 – Poświęcenie kamienia pamięci i słupów granicznych w Dębowcu 13.00 – Wyjazd w drogę powrotną do Kochan 13.15 – Występ Orkiestry Dętej z MDK w Stalowej Woli 13.30 – Powitanie zebranych, wprowadzenie pocztów sztandarowych 13.50 – Hymn RP i Apel pomordowanych 14.00 – Msza Święta 15.00 – Złożenie kwiatów przed pomnikiem pomordowanych i poświęcenie kamienia pamięci w Kochanach 15.15 – Podziękowania 15.30 – Poczęstunek Organizatorzy: Powiat Stalowowolski, Gmina Pysznica, Nadleśnictwo Janów Lubelski Jastkowickie Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne „Dziedzictwo i Pamięć”, oraz Parafia Rzymskokatolicka w Jastkowicach i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Jastkowicach

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=11176
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola