Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Umowa na dofinansowanie Otwartych Stref Aktywności już podpisana

Data publikacji: 2018-07-21, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 18 lipca 2018 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie została podpisana umowa na dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018. Umowę ze strony gminy Pysznica podpisali Tadeusz Bąk – Wójt Gminy oraz Elżbieta Śliwińska – Skarbnik Gminy, a ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski – Sekretarz Stanu. Poseł Rafał Weber zachęcił samorząd gminny do starania się o środki i nie krył radości, że udało się pozyskać wsparcie na realizację tego typu inwestycji w naszej gminie.   Zadanie inwestycyjne zostanie dofinansowane w wysokości 50 000 zł ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach zadania powstanie na terenie Gminy Pysznica dwa obiekty w miejscowościach Pysznica – Sudoły i Kłyżów. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, strefa relaksu i gier z elementami małej architektury, ogrodzenie i zagospodarowanie zieleni. Strefy mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10569
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola