Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak co roku, w ogrodzie „Zielone Zakątki” przy Przedszkolu w Pysznicy, odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli władz gminnych – Tadeusza Bąka – Wójta Gminy Pysznica, Józefa Gorczycy -Przewodniczącego Rady Gminy Pysznica oraz Aleksandra Jabłońskiego – Zastępcy Wójta Gminy Pysznica. Samorządowcy przynieśli kosz z łakociami dla najmłodszych, bo wiedzą, z lat poprzednich, że zabawa podczas tego święta wymaga od dzieciaków dużo energii. Święto Pieczonego Ziemniaka to już od kilku lat impreza gminna. Dzięki wykonanym w ostatnich latach inwestycjom i pozyskanym środkom unijnym coraz więcej rodzin może korzystać z dobrodziejstwa opieki przedszkolnej na terenie gminy. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu samorządu gminnego, dyrekcji i pracowników przedszkola oraz instytucji wspierających działania na rzecz rozwoju tej placówki. Wójt Tadeusz Bąk przyznał, że bardzo cieszy go fakt, że udało się rozwinąć działalność przedszkola wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców. Działalność przedszkola w trzech budynkach to dla zarządzających nowe doświadczenie, jednak dzięki zaangażowaniu i otwartości na takie zmiany mogły powstać nowe miejsca pracy i wsparcie dla rodzin potrzebujących opieki nad dziećmi. Wójt Gminy Pysznica zapowiedział także kolejną inwestycję – budowę żłobka, który – jak uważa – jest niezbędny w tak prężnie rozwijającej się gminie. Organizatorzy pikniku zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji -był wielki dmuchany samolot, gry i zabawy prowadzone przez klauna, miejsce dla małych artystów, w którym dzieci powstawały jeżyki z ziemniaków i zapałek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko do malowania twarzy. Dzieci z niecierpliwością ustawiały się w kolejce i wybierały wzory na swoje buzie. Na wszystkich uczestników pikniku czekał poczęstunek. Szczególnym akcentem było wystąpienie przedstawicieli rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną w oddziale przedszkola w Brandwicy. Podziękowali oni wójtowi Tadeuszowi Bąkowi, przewodniczącemu rady Józefowi Gorczycy i zastępcy wójta Aleksandrowi Jabłońskiemu za przeprowadzony remont byłej szkoły w Brandwicy i wręczyli im kompozycje kwiatowe w szkle. Przypomnijmy – dzięki realizacji wspomnianej inwestycji pysznickie przedszkole wzbogaciło się o miejsca dla 50 dzieci. Tadeusz Bąk – wójt, Józef Gorczyca – przewodniczący rady oraz Aleksander Jabłoński – zastępca wójta, składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy docenili ich pracę. Przyznają oni jednak, ze największą nagrodą dla nich jest widok uśmiechniętych maluchów, które z zapałem uczą się i poznają świat w murach gminnego przedszkola. Dziękujemy wszystkim pracownikom przedszkola za przygotowanie pikniku, a także rodzicom i dzieciom za przybycie. Do zobaczenia za rok! Tekst: Beata Biały, Paulina Mierzwa Zdjęcia: Paulina Mierzwa

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=11452
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola