Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strażacka skuteczność w pozyskiwaniu środków na bezpieczeństwo

Data publikacji: 2018-07-10, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
9 lipca 2018 r. w gminie Pysznica gościł Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, który wraz z lokalnymi parlamentarzystami: senatorem Mieczysławem Golbą i posłem Rafałem Weberem wspierają samorząd gminny w staraniu się o środki zewnętrzne na zakup sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Podczas spotkania przedstawiona została umowa na dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości przez Ministerstwo Sprawiedliwości zakupu dla OSP w Kłyżowie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Zaangażowanie strażaków ochotników, władz gminy Pysznica przy poparciu Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli zaowocowało opracowaniem odpowiedniego wniosku aplikacyjnego. Znaczenie wzajemnej współpracy podmiotów działających w środowisku lokalnym podkreślił wiceminister Marcin Warchoł, który zaznaczył, że dobrze napisany wniosek o dofinansowanie oraz  dobra koordynacja w pozyskaniu całości środków na zakup sprzętu jest gwarancją sukcesu. Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica serdecznie podziękował za pomoc wszystkim zaangażowanym, a szczególnie ministrowi Marcinowi Warchołowi, senator Janinie Sagatowskiej, senatorowi Mieczysławowi Golbie i posłowi Rafałowi Weberowi. Wójt Gminy Pysznica z radością przyjął zapewnienie Starosty Stalowowolskiego o wsparciu w wysokości 50 tys. zł w zakupie samochodu dla OSP z Kłyżowa. Spotkanie było też okazją do symbolicznego przekazania sprzętu, który w maju otrzymali strażacy ochotnicy z terenu gminy Pysznica. Samorząd gminy zakupił 3 torby ratownicze, 2 defibrylatory oraz 1 zestaw do ratownictwa technicznego. Jednostki: OSP Studzieniec, OSP Kłyżów i OSP Pysznica otrzymały torby ratownicze, defibrylatory trafiły do OSP Kłyżów i OSP Pysznica. Jednostka OSP Jastkowice otrzymała zestaw do ratownictwa technicznego. Sprzęt został zakupiony z dotacji otrzymanej przez gminę z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Umowa dotacyjna o środki w wysokości 77 319 zł została podpisana 15 marca br. na zakup wyposażenia i sprzętu ratownictwa na rzecz ochotniczych straży pożarnych.

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10523
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola