Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stalowa Wola: Tytuł Lidera Globalizacji

Data publikacji: 2017-12-22, Data modyfikacji: 2017-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Stalowa Wola: Tytuł Lidera Globalizacji

Gmina Stalowa Wola otrzymała specjalne wyróżnienie LIDER GLOBALIZACJI w ramach X rankingu „Złota setka gmin Podkarpacia”, organizowanego przez gazetę codzienną NOWINY oraz Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie. 

Celem wspólnej inicjatywy jest poszukiwanie oraz promowanie najciekawszych pomysłów, rozwiązań oraz przykładów działań wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny podkarpackich gmin. 

Kapituła, w skład której weszli ekonomiści, przedstawiciele urzędów i redakcji Nowin, oprócz wyróżnień głównych przyznała tytuły specjalne: 

1. kreatora kapitału społecznego 
2. lidera globalizacji 
3. inwestora roku 
4. turystycznej gminy
5. skutecznego beneficjenta środków unijnych. 

Kreatorem kapitału społecznego została Świlcza, liderem globalizacji Stalowa Wola, a inwestorem roku Łańcut. Środki unijne najskuteczniej pozyskuje Jasło, a o turystów najlepiej zabiega Przemyśl. 

Tytuł Lidera Globalizacji wiąże się z oceną kapituły pod kątem funkcjonowania gminy 
w globalnym świecie, obecności inwestorów zagranicznych, aktywności władz miasta oraz instytucji i organizacji działających na terenie Stalowej Woli w przedsięwzięciach międzynarodowych oraz dużej aktywności na terenie miasta przedsiębiorstw z udziałem kapitału zagranicznego. 

Autor rankingu, Krzysztof Kaszuba, przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego 
w Rzeszowie oraz Małopolskiego Instytutu Gospodarczego, twierdzi, że nagrody w tym plebiscycie są wynikiem twardych danych statystycznych i każdego roku widać w nich jedno: kto jest silny kapitałowo i lokalizacyjnie, zawsze znajduje się w czołówce. 

UM Stalowa Wola, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola