Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stalowa Wola: Szkolnictwo zawodowe

Data publikacji: 2017-09-25, Data modyfikacji: 2017-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Stalowa Wola: Szkolnictwo zawodowe

Szkolnictwo zawodowe z roku na rok nabiera coraz to większego znaczenia. Po latach zastoju i niskiego zainteresowania młodych ludzi tego rodzaju kształceniem, dziś już wiadomo jak bezcenne jest posiadanie dobrych kwalifikacji zawodowych i jak wysoko doceniani na rynku pracy są wyszkoleni specjaliści. 

Stalowa Wola z racji swoich przemysłowych tradycji nigdy nie rezygnowała z rozwoju szkolnictwa zawodowego, wręcz przeciwnie w ostatnich latach wciąż było ono mocno wspierane i dofinansowywane. Dzięki temu placówki oświatowe i uczelnie wyższe posiadają dziś sprzęt i wyposażenie w pełni zaspokajające potrzeby edukacyjne, a tym samym praktycznie przygotowują do zawodu.
  
Doceniają to miejscowe firmy, które nieustannie poszukują dobrze wykształconych fachowców, nawiązują współpracę z miejscowymi uczelniami wyższymi, proponują studentom płatne staże, praktyki i stypendia. 

Celem felietonów gospodarczych pn. „Kapitalne miasto” jest prezentacją firm od tych największych po średnie i małe, działających na terenie Stalowej Woli, stawiających na nowe technologie i świadczących o dynamicznym rozwoju miasta. W programach zaprezentowana została także oferta edukacyjna miejscowych szkół wyższych, dostosowujących programy nauczania do potrzeb lokalnego rynku pracy. Z myślą o młodym pokoleniu, pokazane są możliwości korzystania ze stypendiów oraz praktyk zawodowych w wybranych zakładach. 

To także obraz stalowowolskiej przestrzeni miejskiej z bogatym zapleczem kulturalnym, socjalnym i sportowym.
UM Stalowa Wola, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola