Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stalowa Wola: Sprzedaż działek

Data publikacji: 2017-10-02, Data modyfikacji: 2017-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Stalowa Wola: Sprzedaż działek

Aż pięć działek zlokalizowanych na terenie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej zniknęło z oferty inwestycyjnej Stalowej Woli. Biorąc pod uwagę ten fakt, jak również ilość budowanych na terenie SSG nowych hal, oznacza to zdecydowane ożywienie inwestycyjne i coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców Stalową Wolą. 

Trzy działki o łącznej powierzchni prawie ośmiu hektarów w drodze przetargu zakupiła od miasta Huta Stalowa Wola. Tym samym Huta Stalowa Wola odwraca trend wyprzedaży gruntów panujący w firmie przez wiele ostatnich lat. Działki te należały niegdyś do zakładu i pojawiająca się szansa ich odkupienia została wykorzystana dla celów wsparcia działalności produkcyjnej. Nabyte działki już w najbliższym czasie posłużą dalszym inwestycjom. 
  
Zakupione tereny mają zabezpieczyć możliwości rozwoju infrastruktury produkcyjnej i serwisowej Huty Stalowa Wola S.A. Między innymi planowana jest budowa centrum produkcyjno-serwisowego pod projekty Homar i Wisła. Wzdłuż linii zakupionych działek rozważana jest również budowa toru prób dla produkowanego sprzętu w celu realizacji prób i badań zdawczo-odbiorczych.

Kolejne dwie działki w drodze przetargu zlokalizowane naprzeciwko nowej siedziby Huty Stalowa Wola przy ul. Kasprzyckiego zakupiła Agencja Rozwoju Przemysłu. Tereny inwestycyjne sąsiadują ze sobą, ich łączna powierzchnia wynosi ok. 5,2 hektara. Zakup działek wiąże się z realizacją przez ARP programu rozwoju przedsiębiorczości dla Stalowej Woli.

Ponad 4,5 hektarową działkę zakupiła stalowowolska firma ELBEX P.H.U.– znany dostawca części do ładowarek kołowych, gąsienicowych, buldożerów i układaczy rur. ELBEX z wieloletnim doświadczeniem na rynku gwarantuje profesjonalną pomoc w doborze i zaopatrzeniu części zamiennych do maszyn budowlanych renomowanych firm, głównie HSW S.A, CAT, Komatsu, Terex, Volvo. Jak informuje jej właściciel Julian Bieleń firma na zakupionej działce zamierza wybudować halę usługowo – produkcyjną, gdzie będą odbywały się naprawy maszyn, a docelowo produkcja części. 
UM Stalowa Wola, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola