Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stalowa Wola- pompownia z wyposażeniem

 
Obiekt zachowany jest w świetnej kondycji. Nie nosi śladów dewastacji. Z tego powodu nie podaję dokładniejszej lokalizacji czy jego zewnętrznego wizerunku. Metalową drabinką schodzimy kilka metrów w dół. Rzędy pomp i innych urządzeń hydroforowych wypełniają otwartą halę. Stąpanie po chyboczących się metalowych płytach nie należy do przyjemności, mając świadomość, że pod naszymi stopami znajduje się kilkumetrowej głębokości basen po brzegi wypełniony wodą. W tym miejscu, odgłos migawki poprzedzony samowyzwalaczem, przerywa panującą tu ciszę. Z każdą kolejną minutą oswajamy się z mało stabilnym podłożem. Betonowe schody, usytuowane na drugim końcu hali, prowadzą nas na balkon z którego wchodzimy do spowitego mrokiem, wąskiego korytarza. Snop światła latarki ujawnia jego wnętrze. Kilka par drzwi po jego obu stronach, a za nimi spore pomieszczenia sterowni z wyposażeniem. W swojej kilkuletniej „karierze” eksploratora opuszczonych budynków, nie pamiętam kiedy przyszło mi ostatnio zbadać tak świetnie zachowane wnętrza.

 


Urbex PKR
 
Data pliku video: 2017-05-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola