Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stalowa Wola: Na rzecz przedsiębiorców

Data publikacji: 2018-02-22, Data modyfikacji: 2018-02-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Stalowa Wola: Na rzecz przedsiębiorców

Z inicjatywy prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego z myślą o przedsiębiorcach działających na terenie miasta, 20 lutego br. w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyło się II Śniadanie Biznesowe. Gościem honorowym spotkania był Adam Hamryszczak wiceminister inwestycji i rozwoju, a tematem Innowacyjna Firma – formy wsparcia dla przedsiębiorstw na innowacyjne przedsięwzięcia z Programu Polska Wschodnia, Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego czy Programu Inteligentny Rozwój. 

„Dzisiaj spotykają się w Stalowej Woli wszystkie najważniejsze instytucje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorstw. Stalowa Wola swoje życie rozpoczęła od biznesu stąd tożsamość biznesowa jest tutaj bardzo mocna” – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny, dziękując jednocześnie ministrowi i jego służbom za zaangażowanie się w organizację tego przedsięwzięcia.

„Chcemy spotykać się z biznesem w szczególności w miastach o średniej wielkości takich jak Stalowa Wola i przedstawiać ofertę wsparcia dla biznesu z poziomu krajowego. Stalowa Wola pełni rolę prawdziwego centrum biznesowego – tutaj działa ponad 6 tysięcy przedsiębiorstw, które swój biznes mogą rozwijać nie tylko w Europie, ale również w Ameryce, Azji czy Afryce” – mówił wiceminister Adam Hamryszczak. 

Przedstawicielka Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Grażyna Czerwińska omówiła formy wsparcia dla firm z Programu Polska Wschodnia. W ramach Regionalnego Programu dla Województwa Podkarpackiego zarezerwowano kwotę 1 milion 500 tys. złotych. 

To pieniądze na rozwój i prace badawczo–rozwojowe przedsiębiorstw działających na terenie woj. podkarpackiego. Są też środki na Platformach Startowych dla zupełnie nowych firm z innowacyjnymi pomysłami biznesowymi. Można będzie liczyć na wsparcie jednego projektu kwotą 800 tys. zł. 

Z kolei Waldemar Depa z Wojewódzkiego Urzędu Pracy zachęcał do korzystania z Bazy Usług Rozwojowych gdzie skupione są firmy świadczące szkolenia, doradztwo, egzaminy itp., na które to usługi przeznaczono 38 milionów złotych.

Podczas spotkania dużą uwagę poświęcono tematowi rozpoczęcia i rozwoju działalności na rynkach zagranicznych. Przy wprowadzeniu produktów i usług na rynki zagraniczne można liczyć na wsparcie z Programu Polska Wschodnia. Z kolei w ramach programu Inteligentny Rozwój przedsiębiorcy mogą sięgać po środki na programy branżowe, targi, i misje. O potencjalnych rynkach i kanałach dystrybucji mówił przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIiH) Adam Normark. 

Podczas spotkania swoją ofertę w zakresie dofinansowania projektów w formie dotacji i kredytów na innowacje technologiczne, korporacji ubezpieczeń kredytów eksportowych prezentowały również akredytowane instytucje otoczenia biznesu BGK, NCBR, KUKE.

Przybyli na spotkanie przedsiębiorcy mogli również liczyć na konsultacje indywidualne z ekspertami na stoiskach partnerów wydarzenia: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego, PARP, ARP, PAIiH, NCBR, BGK, KUKE. 

UM Stalowa Wola, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola