Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja z XVIII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 
29 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy odbył się finał XVIII edycji Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem ,,Uskrzydlona bielą orła…”.Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, bowiem przypadała na Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 44 szkół i 5 przedszkoli. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki oraz poetów: Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie i ks. dr Mariana Balickiego przyznało 31 nagród oraz 51 wyróżnień. W sali widowiskowo-sportowej wszystkich zebranych gości powitał pan Władysław Szpunar – dyrektor PSP w Pysznicy. Uroczyste wręczenie nagród w XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie poprzedził występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Pysznicy. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w tańcu, muzyce i recytacji. Zebrani goście z uznaniem podziwiali umiejętności młodych artystów. W podsumowaniu Międzywojewódzkiego Przeglądu wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych, którzy wręczali ufundowane nagrody. Gościem szczególnym podczas tej uroczystości była Janina Sagatowska – Senator RP patronująca przeglądowi od lat.

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=12042
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola