Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja z I Festiwalu Kulinarnego w Słomianej

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
I Festiwal Kulinarny w Słomianej odbył się 29 lipca w miejsce dotychczasowego Słomiańskiego Jarmarku. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Kobiet Słomianej, które na jego organizację pozyskało środki z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” na zadanie pod nazwą „Wiemy więcej – łatwiej zorganizujemy czyli I Festiwal Kulinarny w Słomianej po dobrym szkoleniu”w ramach projektu grantowego pn. „Organizacja i realizacja wydarzeń społecznych, kulturalnych, edukacyjno-oświatowych, wykorzystujących potencjał LGD” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014–2020. Wydarzenie to zorganizowane zostało na placu przed Domem Ludowym w Słomianej.  Dla dzieci przygotowano dmuchany plac zabaw, dla starszych degustację tradycyjnych potraw i wypieków. Najważniejszym punktem programu był konkurs kulinarny. Przygotowane smakołyki oceniało jury w składzie: Aleksander Jabłoński – Zastępca Wójta Gminy Pysznica, Monika Kłykocińska – dyrektor PSP w Krzakach, Józef Kuziora – prezes OSP w Studzieńcu i Bogusław Drąg – radny i zarazem sołtys sołectwa Krzaki-Słomiana. Były też konkursy o nagrodę sołtysa. Zadaniem ich uczestników było między innymi szukanie na czas jajek w koszu ze słomą. Był również slalom w alkogoglach oraz quiz kulinarny. Na scenie uczestnikom umilali czas swoim występem zespół Pyszniczanie oraz Atlantic z Niska.

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10787
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola