Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja z gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Data publikacji: 2018-11-12, Data modyfikacji: 2018-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Pysznica rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Jana Chrzciciela w Pysznicy. Podczas mszy świętej obecne były poczty sztandarowe ze szkół z Pysznicy, Jastkowic oraz Krzaków, a także z OSP Pysznica, OSP Jastkowice i OSP Kłyżów oraz Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 1939”. Mszę Świętą uświetnił występ Chóru Kameralnego z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, którego dyrygentem jest Pan Jerzy Augustyński. Wszyscy zgromadzeni w pysznickim kościele włączyli się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu” odśpiewując hymn narodowy o godzinie 12:00. Następnie, na placu przy kościele, Tadeusz Bąk Wójt Gminy Pysznica  wraz z księdzem proboszczem Janem Kłakiem odsłonili tablicę upamiętniającą mieszkańców parafii Pysznica, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie od czasów II wojny światowej aż do czasów współczesnych. Po tym jak ksiądz Jan Kłak poświęcił tablicę, wójt Tadeusz Bąk wraz  z Józefem Gorczycą Przewodniczącym Rady Gminy Pysznica, złożyli kwiaty. O godzinie 17:00 w Domu Kultury w Pysznicy rozpoczął się koncert pn. „Młodzi artyści dla Niepodległej” w trakcie którego gościnnie wystąpił Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Taneczny „Sanowiślaczki” z Chwałowic oraz zespół instrumentalno – wokalny „Akord” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy. Swój talent zaprezentowali także artyści z pysznickiego Domu Kultury – Zespół Tańca „KIK” oraz Zespół Wokalny „Takt”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w gminnych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zobacz fotogalerię Tekst: Paulina MierzwaZdjęcia: Paulina Mierzwa, Grażyna Swara

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=11861
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola