Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkole "Pod Wesołym Słonkiem" powstało w Brandwicy

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Dotychczas gminne przedszkole działało w dwóch budynkach położonych w Pysznicy. Od bieżącego roku szkolnego placówka wzbogaciła się o pomieszczenia po byłej szkole w Brandwicy. Zmiana ta została podyktowana wzrostem zapotrzebowania na opiekę przedszkolną dla dzieci z terenu gminy Pysznica. Prace remontowe trwały od kwietnia do 24 lipca 2018 r. i obejmowały adaptację dla potrzeb przedszkola pomieszczeń wewnątrz budynku, sal zajęć z wyposażeniem wraz z łazienkami dla dzieci, łazienek dla personelu i osób niepełnosprawnych, zaplecza gospodarczo – socjalnego dla pracowników, utworzenie punktu gastronomicznego do wydawania posiłków ze zmywalnią oraz wyposażeniem. Wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych, schody zewnętrzne, termomodernizację budynku. Powstała kotłownia na paliwo gazowe oraz parking dla samochodów osobowych. Przedszkole „Pod Wesołym Słonkiem” powstało w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX – Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.1 – Rozwój edukacji przedszkolnej. Zarówno Przedszkole w Pysznicy jak i Oddział w Brandwicy będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 16:30. Czas ten wypełnią zajęcia integracyjne, korekcyjno–kompensacyjne oraz zabawy indywidualne. Istnieje także możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć dodatkowych – religii, rytmiki, języka angielskiego, logopedii i zajęć sportowych. Do Przedszkola w Brandwicy będzie uczęszczać pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Do dyspozycji najmłodszych przygotowano dwie sale zajęć, łazienki, kuchnię oraz plac zabaw. Posiłki będą dowożone z pysznickiego przedszkola. Pracę znalazło tu łącznie 7 osób, w tym trzy nauczycielki. 128 dzieci w wieku 3-6 lat, zostanie objętych edukacją przedszkolną w placówce w Pysznicy. Przygotowano dla nich 6 sal, łazienki, jadalnię, kuchnię, a także otoczony zielenią plac zabaw. O edukację dzieci dbać będzie 11 nauczycielek. Misją przedszkola jest m.in. kształtowanie osobowości dziecka w sposób otwarty, twórczy i aktywny, stymulowanie jego rozwoju oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez edukację ekologiczną. Dziś i jutro w obu oddziałach w godzinach 16:00 – 18:00 odbędą się zajęcia adaptacyjne dla dzieci. Tekst: Paulina Mierzwa, Beata Biały Zdjęcia: Paulina Mierzwa

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10890
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola