Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie Strefy Gospodarczej

Data publikacji: 2017-03-05, Data modyfikacji: 2017-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Otwarcie Strefy Gospodarczej

1 marca 2017 roku zgodnie z obietnicą władz samorządowych Stalowej Woli zostały otwarte bramy do terenów dawnej Huty Stalowa Wola. Dotyczy to bram nr 1, 4 - towarowej, od Tlenowni, Misty i Centralnego Okręgu Przemysłowego. Przy bramie nr 3 powstanie centrum przesiadkowe i obsługujące ruch pieszo – rowerowy.

„To jest temat, który od lat nie był rozwiązany, którego nikt nie miał odwagi podjąć. Przedsiębiorcy przez całe lata słyszeli że się nie da. Ta kadencja samorządu pokazała, że można podejmować odważne decyzje na rzecz przedsiębiorców, dzięki którym do budżetu miasta wpływa rocznie kilkanaście milionów złotych z tytułu podatków” podkreślił prezydent Lucjusz Nadbereżny .

Prezydent liczy, że ten przełomowy moment zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy tego terenu, tym bardziej, że miasto jest do tego projektu bardzo dobrze przygotowane. W planie jest m.in. budowa nowej drogi, przecinającej całą strefę gospodarczą. 

Na dofinansowanie projektu w wysokości 13 mln zł. jest już złożony wniosek w Urzędzie Marszałkowskim woj. Podkarpackiego. Miasto jest też w posiadaniu innych dróg i parkingów na terenach zakładowych, które zostaną poddane remontom. 

Aktualnie po audycie pod kątem bezpieczeństwa nastąpiła zmiana organizacji ruchu, postawione zostały nowe znaki drogowe, jest też wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. 

Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej, co podkreślili prezydent wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Sobierajem, zdecydowanie wpłynie na zwiększenie zainteresowania się nią nowych przedsiębiorców. 

Przykładem jest nowy inwestor, będącej dotychczas w posiadaniu syndyka - hali Zakładu Mechanicznego – M2. Na ludzi z pomysłem, chętnych do inwestowania czekają również budynki bram wjazdowych huty.

Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej było możliwe dzięki radnym miejskim, którzy od początku przychylnie byli nastawieni do tej inicjatywy, jak również Zarządowi HSW S.A., z którym w tej kwestii współpraca układała się bardzo dobrze. 

Dla ułatwienia poruszania się po Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej zostały zainstalowane mapy, na których zlokalizowane są drogi i firmy działające w tym obszarze. 

Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej jest ściśle związane z ogłoszeniem przez prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego swojego programu gospodarczego, który zostanie zaprezentowany 20 marca br. w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej Huty Stalowa Wola, będącym już własnością miasta.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: http://samorzad.pap.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola