Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Domu Kultury w Pysznicy

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
4 października 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Domu Kultury w Pysznicy, która teraz mieści się przy ulicy Wolności 322, za budynkiem Urzędu Gminy. Ksiądz proboszcz Jan Kłak rozpoczął uroczystość wspólną modlitwą i poświęceniem obiektu. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Pani Janina Sagatowska – Senator RP, Pani Kamila Piech – Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, Pan Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica, Pan Józef Gorczyca – Przewodniczący Rady Gminy Pysznica, Pani Barbara Żywczak – dyrektor Domu Kultury w Pysznicy oraz Aleksandra Ambroziewicz – reprezentantka artystów z Domu Kultury. Po przejściu na salę widowiskową, wójt gminy Pysznica wraz z dyrektor Domu Kultury przywitali przybyłych gości. Pan wójt złożył także podziękowania na ręce Pani dyrektor za pracę na rzecz rozwoju kultury w gminie Pysznica. W części artystycznej zaprezentowali się członkowie zespołów działających przy Domu Kultury w Pysznicy. Po występach, Pani Barbara Żywczak podziękowała Wójtowi Gminy Pysznica Tadeuszowi Bąkowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Pysznica Józefowi Gorczycy oraz Zastępcy Wójta Gminy Pysznica Aleksandrowi Jabłońskiemu za przekazanie nowej siedziby Domu Kultury. Po części oficjalnej, goście udali się na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Dom Kultury w Pysznicy !   Listy gratulacyjne Nowa siedziba Domu Kultury w Pysznicy powstała dzięki realizacji przedsięwzięcia pn.: „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działanie 4.4 Kultura

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=11324
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola