Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oddział przedszkola w Brandwicy już otwarty

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Wójt Gminy Pysznica Tadeusz Bąk i Zastępca Wójta Aleksander Jabłoński, gościli dziś w Przedszkolu „Pod Wesołym Słonkiem” w Brandwicy. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019, około 50 dzieci rozpoczęło edukację przedszkolną w nowym oddziale pysznickiego przedszkola. Budynek po byłej szkole w Brandwicy zaadaptowano na potrzeby najmłodszych tworząc sale zajęć, łazienki dla dzieci, personelu i osób niepełnosprawnych oraz zaplecze gospodarczo – socjalne. Jak wiadomo, pierwsze dni w szkole czy przedszkolu nie należą do najłatwiejszych – ani dla dzieci ani dla rodziców. Nawet fakt, że panie przedszkolanki już od progu witały rodziców i ich pociechy z uśmiechem, nie pomógł w trudnych chwilach rozstania. Jak wspomniała Pani Dyrektor Dorota Dąbrowska, najtrudniejszym miesiącem jest wrzesień, bowiem jest to czas, w którym dzieci i rodzice przyzwyczajają się do nowego trybu dnia. Niekiedy to rodzicom trudniej zostawić pociechy pod opieką nauczycielek niż dzieciom zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Na szczęście są i dzieci, które doskonale odnajdują się w nowej sytuacji i chętnie bawią się z nowymi koleżankami i kolegami. Przedszkole powstało w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa IX – Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.1 – Rozwój edukacji przedszkolnej.   Tekst i zdjęcia: Paulina Mierzwa

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10974
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola