Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzi filmowcy dla Niepodległej

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-07
A A AWydrukDrukuj  
 
„Niepodległa na pysznickiej ziemi” to tytuł filmu zrealizowanego przez Julię Wandas i Klaudię Potaczała w ramach tegorocznego ogólnopolskiego konkursu „Zabytkomania”. Zadaniem artystów jest podkreślenie wartości i znaczenia dziedzictwa dla lokalnej społeczności, regionu bądź państwa. Tegoroczna odsłona konkursu koncentruje się na idei świętowania przez Polskę Stulecia odzyskania Niepodległości poprzez poznawanie swojego otoczenia, zabytków i tradycji czy ważnych postaci związanych z okresem odbudowy i rozwoju kraju. Uczennice w swoim filmie przybliżyły historię Krzyża Grunwaldzkiego, który dla mieszkańców Pysznicy jest symbolem Niepodległej Polski. Nagranie zrealizowano przy wsparciu merytorycznym Teresy Mierzwy i Ludwiki Błażejowicz oraz technicznym Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. W filmie wystąpiły: Agnieszka Młynarska, Ludwika Błażejowicz i Klaudia Potaczała. Scenariusz i reżyseria: Klaudia Potaczała Zdjęcia i montaż: Julia Wandas Pysznica 2018 Film dostępny tutaj: https://youtu.be/Ue64TUxbX6I Informacja i zdjęcia: Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=11752
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola