Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli

Data publikacji: 2017-08-02, Data modyfikacji: 2017-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Jubileusz Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli
Prezydent Stalowej Woli zaprasza w dniach 8 -10 września 2017 r. na Ogólnopolskie Obchody 80-lecia Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli z udziałem władz państwowych, samorządów wszystkich miast, przedstawicieli przedsiębiorstw wywodzących się z tradycji COP, mieszkańców regionu.

W roku 2017 przypada Jubileusz 80-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego, największego przedsięwzięcia gospodarczego II Rzeczypospolitej Polskiej. Stalowa Wola powstała od podstaw w ramach tego planu, dlatego też pamięć COP-u jest tu szczególnie żywa i istotna dla tożsamości miasta.

Patronat Honorowy nad Ogólnopolskimi Obchodami Jubileuszu 80-lecia Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Ogólnopolskie Obchody 80-lecia Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego
w Stalowej Woli to wielkie wydarzenie promocyjne z udziałem gwiazd, bogatym programem artystycznym, wystawowym, transmitowane w dniu 10 września na żywo przez Telewizją Polską S.A. połączone z Konkursem „INNOWATOR COP” dla firm historycznie związanych z Centralnym Okręgiem Przemysłowym.

W dniach 9 -10 września na miejscowym stadionie piłkarskim przy ul. Hutniczej, gdzie odbywać się będą uroczystości, w ramach Miasteczka Industrialnego będzie miała miejsce prezentacja potencjału gospodarczego i społecznego miast COP (stoiska promocyjne), jak również wystawa produktów firm, które zechcą skorzystać z promocji podczas obchodów.

W bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Industrialnego odbędą się koncerty takich gwiazd jak Goya, Kamil Bednarek, Raz Dwa Trzy, Maryla Rodowicz, Krzesimir Dębski wraz z orkiestrą i chórem oraz Modern Talking. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą również oficjalne uroczystości gromadzące liderów życia publicznego oraz gospodarczego w Polsce.

Miasto zaprasza do kontaktu z Sekretariatem Konkursu: Biuro Obsługi Inwestora i Promocji Gospodarczej, Urząd Miasta Stalowej Woli, ul. Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola, tel. 15 847 93 11, 15 643 35 55, 15 643 35 81. Termin składania formularzy aplikacyjnych mija 25 sierpnia 2017 roku.
Formularz aplikacyjny dostępny jest pod adresem: www.stalowawola.pl w zakładce BIZNES oraz www.jubileuszcop.pl .

Spot promujący wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=c69lI1xwqPk
UM Stalowa Wola, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP, Autor zdjęć: UM Stalowa Wola
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola