Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Film o Pysznicy został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Zabytkomania

Data publikacji: 2018-12-10, Data modyfikacji: 2018-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Kilkuminutowy film „Niepodległa na pysznickiej ziemi” zrealizowany przez Julię Wandas i Klaudię Potaczała, uczennice szkoły w Pysznicy, został wyróżniony w IV edycji konkursu Zabytkomania, którego finał odbył się 7 grudnia w ramach Ogólnopolskiej Gali podsumowującej 26 edycję Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla wszystkich” w Warszawie. Podczas Gali wyświetlono nagrodzone produkcje i wręczono nagrody. Autorem scenariusza i reżyserem jest Klaudia Potaczała, natomiast montaż i udźwiękowienie jest dziełem Julii Wandas. W powstanie nagrania zaangażowani byli także inni: lektor – Agnieszka Młynarska, aktorzy: Klaudia Potaczała i Ludwika Błażejowicz oraz Teresa Mierzwa, która czuwała nad poprawnością merytoryczną filmu oraz pracą zespołu filmowego. Wsparcie techniczne młodzież otrzymała od Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. Lista nominowanych (opublikowana na stronie www.nid.pl): Grupa I Młodzież: 1. Kalina Gawrysiak za film „Choć przez moment”2. Julia Wandas i Klaudia Potaczała za film „Niepodległa na pysznickiej ziemi” 3. Aleksandra Szymankiewicz, Nikola Woroniec, Aleksander Jabłoński, Aleksander Sypniewski za film „Jakby to było …” 4. Julia Czurko, Antonina Witczak, Zuzanna Kalińska oraz Jagoda Szejnfeld za film „Nieuległe serce” 5. Marcelin Tutka i Paweł Michalski za film „Jarosławski hołd” Grupa II Amatorzy: 1. Anna Przytocka za film „Ocalić od zapomnienia” 2. Tomasz Wiśniewski za film „Mało znana płyta Nieznanego Żołnierza” 3. Joanna Wróblewska za film „Pamiętasz tę nutę…” 4. Kinga Zięba za film „Kocham Cię Polsko!” 5. Maciej Sławuski za film „Opus Polonus” Grupa III Profesjonaliści: 1. Kajetan Pieczyński za film „Nasza buda” 2. Tobiasz Bułynko i Klara Bułynko za film „Rzeźbiarz zapomniany” 3. Dominik May za film „Manugi z bukówca górnego” 4. Krystyna Okulewicz-Rabij, Milan Rabij oraz Aleksander Rabij za film „Kilka Kadrów o Wolności” 5. Tomasz Bylina za film „Moje miasto” Tekst i zdjęcia: ks. Stanisław Gurba

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=12088
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola