Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biało-czerwony piknik rodzinny w Chłopskiej Woli

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę, 18 sierpnia 2018 r. na placu zabaw w Chłopskiej Woli odbył się Biało-czerwony Piknik Rodzinny, który był okazją do włączenia się mieszkańców gminy Pysznica w świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sam piknik był jednym z elementów „Projektu WOLNOŚĆ” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Pysznica i sołectwo Chłopska Wola w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jak zwykle na piknikach w Chłopskiej Woli nie brakowało dobrej zabawy, gdyż atrakcje zapewniali animatorzy z Pracowni Warsztatów Edukacyjnych Figaro, którzy od samego początku porwali dzieciaki w wir gier i zabaw z nagrodami, a później oczarowali wielkimi bańkami mydlanymi. Strażacy z KPSP w Stalowej Woli pozwolili najmłodszym uczestnikom pikniku zaglądnąć w zakamarki wozu strażackiego, a starszych uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy, które można było sprawdzić w praktyce na fantomie do nauki resuscytacji. Krzysztof Skrzypek, sołtys sołectwa Chłopska Wola, a także koordynator „Projektu WOLNOSĆ”, przygotował emocjonujący konkurs rzutu beretem na odległość, a także wręczył nagrody dla uczestników Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego „Uchwyć WOLNOŚĆ”. Na ogłoszony w lipcu konkurs wpłynęło 20 prac, które można było obejrzeć na plenerowej wystawie w trakcie pikniku. Nagrodę główną – aparat fotograficzny – za zdjęcie „Zachód słońca” zdobyła Ilona Chyła, natomiast nagrodę publiczności za największą ilość polubień zdjęcia zdobyła Amelia Skrzypek, autorka zdjęcia „Drzewo Wolności”. Pozostali uczestnicy nie mogli czuć się zawiedzeni, gdyż wszyscy otrzymali upominki. W ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na placu zabaw zostało posadzone przez dzieci rocznicowe drzewo oznaczone pamiątkową tabliczką, a bardziej przyziemną formą świętowania była degustacja pysznych babeczek z biało-czerwoną flagą. Aby uczestnicy pikniku nie czuli zmęczenia, na wszystkich czekały lody, ciasteczka i ognisko z kiełbaskami. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, każdy, kto przyszedł na piknik ubrany w barwy narodowe otrzymał od organizatora drobną niespodziankę – świecącą w ciemnościach bransoletkę. Po zmroku przeszedł czas na główną atrakcję wieczoru: Teatr Ognia. I młodsi i starsi z zachwytem obserwowali popisy żonglerki i tańca z ogniem przedstawiane przez grupę Figaro Ogień. Realizacja „Projektu WOLNOŚĆ” jest możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie przy Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Projekt współfinansowany jest również przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, Powiat Stalowowolski oraz Gminę Pysznica. Wsparcia w realizacji projektu udzieliło także Jastkowickie Stowarzyszenie Kulturalno-Historycznego „Dziedzictwo i pamięć”. Informacje i zdjęcia: Krzysztof Skrzypek Sołtys sołectwa Chłopska Wola  

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=10795
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola