Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Niedziela, 13 Kwietnia 2025   imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina" inicjatywa Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w ramach akcji PZU S.A.

Data publikacji: 2019-05-10, Data modyfikacji: 2019-05-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Pysznica przyłączyła się do działania Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej włączając happening „Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina” do prowadzonej dla rodzin z terenu gminy Pysznica ogólnopolskiej akcji „Postaw na Rodzinę”. Projekt ”Polna Lokomotywa do której wsiada cała rodzina” ma posłużyć rodzinom odwiedzającym SOWiIK na ul. Polnej w Stalowej Woli. Projekt zakłada wymianę urządzeń zabawowych dla dzieci na terenie SOWiIK  Jednym z urządzeń będzie lokomotywa, która była inspiracją do nazwy projektu.  Szczegóły [zobacz] Zachęcamy mieszkańców gminy do uczestnictwa w happeningu, jak również do korzystania w pomocy SOWiIK. SOWiIK jest instytucją o zasięgu powiatowym. Obejmuje swoimi usługami mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Generalnie pomoc dotyczy osób dorosłych. Wyjątek stanowią dzieci i młodzież dotknięte którymkolwiek obszarem kryzysu: przemocą, utratami, kataklizmami, problemami suicydalnymi tj. mające myśli samobójcze, po próbach samobójczych. W hostelu dzieci mogą przebywać wyłącznie ze swoim rodzicem/rodzicami lub z prawnym opiekunem. Wyjątkowo w zimie do SOWiIK-u może być przyjęta osoba do hostelu, która jest mieszkanką innego powiatu. Od wielu lat ustalono, że w związku z działaniem Schroniska Br. Alberta w Stalowej Woli do SOWiIK mogą być przyjęte wyłącznie kobiety, nawet bezdomne na 24 h. Koszty jej pobytu pokrywa wówczas gmina właściwa jej miejsca zamieszkania lub ostatnia gmina, w której mieszkała. Pomoc psychologiczna w SOWiIK jest bezpłatna. Osoby przebywające w hostelu również bezpłatnie korzystają z pomieszczeń, z mediów, natomiast same się żywią i same zabezpieczają leki oraz osobiste środki czystości. Jeżeli nie posiadają żadnych dochodów ani wsparcia rodziny pomocy materialnej udziela im MOPS/właściwy OPS, a do 10 dni koszt wyżywienia pokrywa SOWiIK. W tej sprawie ośrodek współpracuje z ośrodkiem pomocy społecznej właściwemu miejscu zamieszkania lub MOPS Stalowa Wola realizuje potrzebną pomoc rozliczając się z właściwym OPS-em.

Pełna treść wiadomości na: pysznica.pl/?p=13313
pysznica.pl, Źródło artykułu: pysznica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
stalowowolski

Powiat stalowowolski - siedzibą jest Stalowa Wola. Powiat znajduje się w części północnej województwa podkarpackiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Zaliczają się do niego następujące gminy: Stalowa Wola, Zaklików, Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany.

Przebywając w tym regionie, będziemy mieli okazję skosztować regionalnej, która pomimo niewielkich rozmiarów powiatu jest niezwykle różnorodna. Oprócz tego czeka na nas moc atrakcji w postaci zabytkowych drewnianych domów w Pysznicy (najlepiej kierować się Szlakiem Architektury Drewnianej) i XIX-wiecznego Podworskiego Parku Lubomirskich. Powiat ma w swojej ofercie także tanie wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, a także szeroki wybór tras rowerowych i pieszych. Ich ścieżki przebiegają m.in. przez rezerwaty przyrody i miejsca pamięci narodowej.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola